• Index
  •  » Film
  •  » Tajemnica Brokeback Mountain

#1 2009-03-23 16:24:05

Feomathar

Administrator

Zarejestrowany: 2007-10-02
Posty: 419
Punktów :   

Tajemnica Brokeback Mountain

Oglądaliście? Chciałbym dowiedzieć się co myślicie o filmie. Czy uważacie go za gorszący, czy was wzruszył, zirytował, czy zmienił jakoś wasze podejście do homoseksualizmu, czy uważacie że jest dobry, czy kiepski, czy widzicie w nim tylko film o gejach, czy coś więcej?

Offline

 

#2 2009-03-23 20:56:05

ana

Administrator

5893005
Skąd: między niebem a ziemią
Zarejestrowany: 2007-07-14
Posty: 1877
Punktów :   
WWW

Re: Tajemnica Brokeback Mountain

Widziałam. Nie zmienił mojego zdania o gejach, bo wciąż ich nie lubię i jakoś mnie obrzydzają, ale film był fajny i ukazał to w inny sposób. To była trochę bardziej taka wielka przyjaźń z seksem na dokładkę^^ Wzruszyła mnie tylko końcówka, kiedy jeden z nich został zamordowany, a ten drugi (sorry, nie pamiętam imion) przyjechał do jego rodzinnego domu, gdzie został w miarę ciepło przyjęty. I ten motyw z koszulą, jak się do niej przytulał^^
Film ogólnie fajny, chociaż nie wywarł na mnie specjalnego wrażenia.


http://fc03.deviantart.net/fs70/f/2010/099/e/3/Vitaly_Petrov_Bigbar_by_mik7649.png

Offline

 

#3 2009-03-25 21:11:09

Feomathar

Administrator

Zarejestrowany: 2007-10-02
Posty: 419
Punktów :   

Re: Tajemnica Brokeback Mountain

Ja też, rzecz jasna, oglądałem film. Muszę przyznać że wywarł na mnie spore wrażenie, jest bardzo dobry. Szczerze mówiąc, szykując się do obejrzenia go, myślałem że się pośmieję w trakcie oglądania, a tu nic takiego. Film trochę mnie wzruszył, zresztą nie opowiada tylko o dwóch pedałach kowbojach, opowiada o życiu.
Ja też cały czas traktuję ich bardziej jak przyjaciół, niż zakochanych, ana ale trzeba zrozumieć, że to nie była codzienna miłość, ale uczucie dwóch facetów, w dodatku nie jakichś 'pedzi' tylko prawdziwych mężczyzn.  Moim zdaniem film jest bardzo realistyczny, do tego stopnia, że ma się wrażenie, że jest oparty na faktach. Ogólnie uważam że film jest świetny i każdy może go obejrzeć... A mojego zdania o homo nie zmieniłem, a jestem bardzo tolerancyjny

Offline

 

#4 2009-03-26 17:42:00

ana

Administrator

5893005
Skąd: między niebem a ziemią
Zarejestrowany: 2007-07-14
Posty: 1877
Punktów :   
WWW

Re: Tajemnica Brokeback Mountain

Ja też szykowałam się na to, że się pośmieję, jednak było inaczej. Ale i tak nie lubię gejów. A raczej brzydzi mnie taka relacja dwóch facetów. Może ktoś powie, że nie jestem tolerancyjna, ale ja tylko wyrażam swoje zdanie Jeżeli chcą tak żyć, to niech tak robią, niech robią co chcą, o ile zachowują granice przyzwoitości. I o ile nie afiszują się tak bardzo ze swoimi uczuciami, bo sądzę, że to jest czyjaś intymność i prywatność z kim się spotyka i z kim śpi, dlatego te wszystkie parady równości są głupie


http://fc03.deviantart.net/fs70/f/2010/099/e/3/Vitaly_Petrov_Bigbar_by_mik7649.png

Offline

 

#5 2009-07-27 10:33:08

Kasia

Nowicjusz

4975708
Skąd: Mysłowice
Zarejestrowany: 2009-07-27
Posty: 8
Punktów :   

Re: Tajemnica Brokeback Mountain

Oglądałam ten film i uważam, za bardzo dobry. Ciężko jest być homoseksualistą w dzisiejszych czasach. Nietolerancja ludzi bywa czasem okrutna. Ten film pokazuje, że z uczuciem nie da się walczyć. Mieli żony, dzieci, próbowali żyć "normalnie", ale miłość była silniejsza. Pomyślcie jaki piękny byłby świat, gdyby nie istniały orientacje. Może to absurdalne dla was, ale ja sama spotykam zarówno z facetami, jak i z kobietami i dużo łatwiej by mi się żyło bez tego podziału.

Offline

 

#6 2009-07-27 15:07:59

ana

Administrator

5893005
Skąd: między niebem a ziemią
Zarejestrowany: 2007-07-14
Posty: 1877
Punktów :   
WWW

Re: Tajemnica Brokeback Mountain

Kasia napisał:

Ciężko jest być homoseksualistą w dzisiejszych czasach. Nietolerancja ludzi bywa czasem okrutna.

Jestem nietolerancyjna je je je Sorry, ale imo homoseksualizm nie leży w ludzkiej naturze, mnie to brzydzi, więc dlaczego miałabym tolerować coś takiego? Jak tak bardzo się potrzebują to niech z łaski swojej nie afiszują się ze swoimi uczuciami w miejscach publicznych, a później niech nie mają pretensji, że komuś to przeszkadza.

Kasia napisał:

Pomyślcie jaki piękny byłby świat, gdyby nie istniały orientacje. Może to absurdalne dla was, ale ja sama spotykam zarówno z facetami, jak i z kobietami i dużo łatwiej by mi się żyło bez tego podziału

Nawet nie chcę myśleć jak by to było. Pisząc "podział" masz na myśli podział na orientacje czy płeć?

Żeby nie było offtopa: mimo wszystko film mi się podobał^^


http://fc03.deviantart.net/fs70/f/2010/099/e/3/Vitaly_Petrov_Bigbar_by_mik7649.png

Offline

 

#7 2009-07-28 10:58:32

Kasia

Nowicjusz

4975708
Skąd: Mysłowice
Zarejestrowany: 2009-07-27
Posty: 8
Punktów :   

Re: Tajemnica Brokeback Mountain

ana napisał:

Jak tak bardzo się potrzebują to niech z łaski swojej nie afiszują się ze swoimi uczuciami w miejscach publicznych, a później niech nie mają pretensji, że komuś to przeszkadza.

Dlaczego mają się z tym nie afiszować, miłość to piękna rzecz i nikt chyba nie chce się z nią ukrywać. Poza tym dlaczego heteroseksualni mogą, a ludzie odmiennej orientacji nie? Oni czują jak każdy inny człowiek.

ana napisał:

Nawet nie chcę myśleć jak by to było. Pisząc "podział" masz na myśli podział na orientacje czy płeć?

Mam na myśli orientacje seksualne.

Offline

 

#8 2009-07-28 11:31:19

ana

Administrator

5893005
Skąd: między niebem a ziemią
Zarejestrowany: 2007-07-14
Posty: 1877
Punktów :   
WWW

Re: Tajemnica Brokeback Mountain

Kasia napisał:

Dlaczego mają się z tym nie afiszować, miłość to piękna rzecz i nikt chyba nie chce się z nią ukrywać. Poza tym dlaczego heteroseksualni mogą, a ludzie odmiennej orientacji nie? Oni czują jak każdy inny człowiek.

A kto powiedział, że hetero mogą? Zresztą zauważyłam, że właśnie hetero aż tak się nie afiszują z tym wszystkim. Ja bynajmniej tak nie robię. Tak, miłość piękna rzecz, ale nie lepiej jest cieszyć się sobą w miejscach wolnych od tłumów głupich ludzi?

Kasia napisał:

Mam na myśli orientacje seksualne.

I bardzo dobrze, że istnieje ten podział. Jakoś nie wyobrażam sobie tego, że ludziom miałoby to być bez różnicy czy idą do łóżka z osobą tej samej bądź odmiennej płci. Okey, niech geje robią sobie co chcą, niech sobie żyją jak chcą, ale mimo wszystko to nie jest normalne. I niech im się nie zachciewa adoptowania dzieci, bo to już przekracza wszelkie normy moralne. Skoro facet woli faceta to okey, ale niech nie ma pretensji, że komuś to może njie odpowiadać i że nie chcą mu dać dziecka na wychowanie.

PS. Zbaczamy trochę z tematu...


http://fc03.deviantart.net/fs70/f/2010/099/e/3/Vitaly_Petrov_Bigbar_by_mik7649.png

Offline

 

#9 2009-07-28 11:49:12

Kasia

Nowicjusz

4975708
Skąd: Mysłowice
Zarejestrowany: 2009-07-27
Posty: 8
Punktów :   

Re: Tajemnica Brokeback Mountain

ana napisał:

PS. Zbaczamy trochę z tematu...

Odniosę się tylko do tego, co napisałaś.

ana napisał:

...ale nie lepiej jest cieszyć się sobą w miejscach wolnych od tłumów głupich ludzi?

Ja też uważam, że tak jest lepiej, ale są ludzie, którzy lubią obnosić się ze swoją miłością i mają do tego prawo bez względu  na orientację.

ana napisał:

Jakoś nie wyobrażam sobie tego, że ludziom miałoby to być bez różnicy czy idą do łóżka z osobą tej samej bądź odmiennej płci.

Miałam na myśli sferę uczuciową, a to czy idziesz z kimś do łóżka czy nie zależy tylko i wyłącznie od ciebie. Ja też sobie tego nie wyobrażam, ale tak samo dziwne jest, że jedna kobieta potrafi sypiać z wieloma facetami.

Offline

 

#10 2009-07-28 14:27:55

ana

Administrator

5893005
Skąd: między niebem a ziemią
Zarejestrowany: 2007-07-14
Posty: 1877
Punktów :   
WWW

Re: Tajemnica Brokeback Mountain

Kasia napisał:

Miałam na myśli sferę uczuciową, a to czy idziesz z kimś do łóżka czy nie zależy tylko i wyłącznie od ciebie. Ja też sobie tego nie wyobrażam, ale tak samo dziwne jest, że jedna kobieta potrafi sypiać z wieloma facetami.

Skoro chodzi ci o sferę uczuciową to można nawet pokusić się o stwierdzenie, że nie ma tych orientacji, bo w końcu potrafimy kochać wiele osób, nawet tej samej płci, ale każdego na inny sposób (rodzice, rodzeństwo, przyjaciele etc. etc.).
Jeżeli kobieta sypia z wieloma facetami to świadczy o tym, że nie ma do siebie szacunku.


http://fc03.deviantart.net/fs70/f/2010/099/e/3/Vitaly_Petrov_Bigbar_by_mik7649.png

Offline

 

#11 2009-07-28 14:47:43

Kasia

Nowicjusz

4975708
Skąd: Mysłowice
Zarejestrowany: 2009-07-27
Posty: 8
Punktów :   

Re: Tajemnica Brokeback Mountain

ana napisał:

Skoro chodzi ci o sferę uczuciową to można nawet pokusić się o stwierdzenie, że nie ma tych orientacji, bo w końcu potrafimy kochać wiele osób, nawet tej samej płci, ale każdego na inny sposób (rodzice, rodzeństwo, przyjaciele etc. etc.).
Jeżeli kobieta sypia z wieloma facetami to świadczy o tym, że nie ma do siebie szacunku.

No to można powiedzieć, że doszłyśmy to jako takiego porozumienia. Podsumowując: Każdy kocha inaczej.
Jak powstanie wątek odnośnie orientacji, mogę dyskutować dalej, tutaj nie róbmy już offtopu.

Offline

 
  • Index
  •  » Film
  •  » Tajemnica Brokeback Mountain

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.mysterycabal.pun.pl www.eurotrucksite.pun.pl www.bleach-online.pun.pl www.wladkowo.pun.pl www.gpoke.pun.pl